دکتر محمدعلی رحمانی

درباره من

روانشناس و مشاوره مرکز سگال

آدرس ما:

تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان بخارست (احمدقصیر)، کوچه ۱۷ پلاک ۱۸ طبقه آخر

وب سایت:
ایمیل:
تلگرام:
شماره تماس:

سوابق تحصیلی و کاری

دكترمحمدعلي رحمانى مدرك تحصيلى خود را در مقطع كارشناسى و كارشناسى ارشد در رشته “روان­شناسى بالينى”؛ و دكترا را در رشته “مشاوره خانواده” از دانشگاه علوم و تحقيقات تهران اخذ كرده است. او پايان نامه كارشناسى ارشد خود را با راهنمایى دكتر صنعتى با عنوان “روان­‌درمانى گروهي با رويكرد روان­شناسى من و نظريه رابطه با ابژه در اصلاح برخى از رفتارهاى انطباقى نوجوانان مركز شبانه روزى” انجام داد. رساله دكترى ايشان “مقايسه تأثير GCBCT و GCBT بر رضايت زناشويى و افسردگى جانبازان” بود، كه با نظارت دكتر موتابى انجام شد.

فعالیت­­‌های حرفه‌­اى:

     دكتر رحمانى از سال ١٣٧٩ عضو هيأت علمى گروه روان­شناسى بالينى، سلامت و مشاوره دانشگاه آزاد تنكابن است. او سال ١٣٨٢ مركز مشاوره روان آسا در تنكابن را تأسيس كرد. از سال ١٣٩٠ تا ١٣٩٥ عضو مؤسس و گروه‌­درمانگر مركز درمان سؤء مصرف مواد روان آسا بود. او ابتدا از سال ١٣٧٧ الى ١٣٧٩ در جلسات گروه­درمانى با رویکرد روانكاوى دكترمحمدصنعتى در بيمارستان روزبه عضو بود. سپس از سال ١٣٨١ در نسل­هاى اول و دوم و سوم درمان­هاى رفتارى آموزش حرفه­اى ديد. همچنين در روان­شناسى مثبت­نگر دوره­هاى واقعيت­درمانى را سپرى كرد. او خود را درمانگر شناختى در حوزه اختلالات بالينى و زوج می­داند. يكى از روش هاى موردعلاقه حرفه­اى ايشان  “گروه درمانى”  در حيطه نوجوانان، بزرگسالان و زوج است. ایشان برگزارکننده دوره­های متعدد سلسله کارگاه­های درمان­ شناختی-رفتاری اختلالات هیجانی، مهارت­های زندگی برای نوجوانان و بزرگسالان و مشاوره قبل از ازدواج است.

دكتر رحمانی در دانشگاه به تدريس دروس گروه­درمانى، رفتاردرمانى، نظريه­هاى روان­درمانى، خانواده درمانى، مداخله در بيمارى­‌ها؛ در مقاطع كارشناسى ارشد رشته­‌هاى “روان­شناسى بالينى” و “مشاوره خانواده” و همچنين دكتراى  رشته­‌هاى “روان شناسى سلامت” و “مشاوره” مشغول است.

دوره های آموزشی من

!

هیچ مطلبی یافت نشد

متاسفیم، مطلبی مرتبط با جستجوی شما پیدا نشد.