به هر کار با مرد دانا سگال (فردوسی)

سگال واژه­‌ای است فارسی به معنای اندیشه، فکر، برهان، مشورت، رایزنی، چاره­‌جویی (فرهنگ معین). پانزده سال پیش ما این نام را برای مرکزمان انتخاب کردیم به این امید که در مسیر رشد و بالندگی اندیشه‌ها گام برداریم. هنوز هم بر همان رأی و باوریم. مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی سگال درسال 1383 با مجوز سازمان بهزیستی کشور تأسیس شد. از آن زمان تاکنون هدف ما ترویج استفاده از رویکرد شناختی رفتاری در آموزش، پیشگیری و درمان، و پژوهش در حوزه سلامت روان بوده و هست. نام سگال را به این دلیل انتخاب کردیم که در این رویکرد هدف اصلی اصلاح سبک تفکر (سگالیدن) است.
“سگالش جستن” یعنی مشورت گرفتن؛ “سگالش گرفتن” یعنی اندیشیدن و فکر کردن؛ “سگالشگری” یعنی مشورت و رایزنی

در سگال چه می­‌گذرد؟

سگال دغدغه سلامت روان جامعه فارسی زبان را دارد. به همین دلیل تمام فعالیت‌های این مجموعه در راستای ارتقا سلامت روان، پیشگیری از اختلالات روانی و درمان آنهاست.
مخاطبین سگال دو گروه هستند شامل عموم مردم و متخصصان حوزه سلامت روان. برای عموم مردم دو دسته برنامه داریم: برنامه‌های آموزشی و برنامه‌های درمانی.
خدمات درمانی هم به  شکل حضوری و هم در فضای مجازی ارائه می­‌شوند.
برنامه­‌های آموزشی سگال با هدف بهبود سلامت روان افراد جامعه و همچنین پیشگیری از بروز اختلالات روانی اجرا می­‌شوند.
برای مثال آماده‌­سازی افراد برای ازدواج، آموزش مهارت­‌های زندگی به بزرگسالان، و رشد و افزایش عزت نفس (برای اطلاع از برنامه­‌های متنوع این حوزه این لینک را دنبال کنید.
برنامه­‌های درمانی سگال شامل روان‌درمانی و درمان روانپزشکی است. روان‌درمانی در این مرکز در چارچوب انواع مدل­‌های شناختی رفتاری، به  شکل حضوری و آنلاین {هایپرلینک} انجام می­‌شود
و شامل درمان­‌های انفرادی، گروه­‌درمانی، زوج­‌درمانی و مشاوره است.
مخاطبین ما نوجوانان و بزرگسالان هستند. مشکلات و اختلالاتی {هایپرلینک} نظیر وسواس­‌های فکری و عملی، افسردگی، انواع ترس‌­ها، اضطراب و نگرانی، اضطراب اجتماعی و کمرویی، پنیک، اختلالات

شخصیت، مشکلات همسران، کمال­گرایی، اهمال­کاری، عزت نفس پایین، مشکلات تنظیم هیجان، خشم و پرخاشگری و غیره در این مرکز تحت روان‌درمانی، مشاوره و درمان دارویی توسط متخصصین قرار می­‌گیرند.
گروه دوم مخاطبان مرکز سگال متخصصان حوزه سلامت روان هستند.
براین باوریم که مسئولیت این مجموعه به‌­عنوان یک مرکز سلامت روان، فقط ارائه خدمات سلامت روان به عموم جامعه نیست؛
و ضروری است که دغدغه آموزش علمی در حوزه شناختی‌­رفتاری را نیز داشته باشیم.
بنابراین بخش عمده‌­ای از سرمایه­‌گذاری مجموعه سگال برروی تربیت متخصصین است. بدین منظور کارگاه­‌ها، دوره­‌ها و کلاس­‌های آموزشی چندی در سطوح مختلف درنظر گرفته شده ­است.
از جمله این برنامه­‌ها می­‌توان تربیت مربی مهارت­‌های زندگی، درمان شناختی‌رفتاری برای اختلالات محور یک و مشکلات مختلف، سوپرویژن، زوج‌­درمانی، درمان خیانت، مشاوره قبل از ازدواج و آموزش همسران، طرحواره­‌درمانی، درمان فراشناختی، درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد، پژوهش کیفی، آسیب‌شناسی و مصاحبه تشخیصی، مدیریت و درمان خودکشی، مایندفولنس، درمان موارد مقاوم به درمان، و اختلالات شخصیت و غیره را نام برد.
بخشی از برنامه­‌های آموزشی به شکل آنلاین هم برگزار می­‌شوند.

اعضای خانواده سگال چه کسانی هستند؟

ما به این که یک خانواده بزرگ هستیم افتخار می­‌کنیم، اعضای خانواده ما شامل اعضای هیئت علمی دانشگاه­‌ها، روان‌درمانگران و مشاوران، کادر اجرایی، مدرسان دوره­‌ها و پژوهش­گرانی است
که بودنمان در کنار یکدیگر را نعمتی می­‌دانیم شایسته شکر پروردگار. این خانواده در 15 سال گذشته روزبهروز بزرگتر شده و مصداق خوبی برای کار تیمی است. می­‌توانید با تک­ تک اعضای خانواده سگال آشنا شوید.

رویکرد علمی سگال چیست؟

درمان­‌های شناختی رفتاری” مجموعه­‌ای از نظریه­‌ها و یا مدل­‌های مداخلات روانشناختی هستند که وجه مشترک تمامی آنها مبتنی بر شواهد علمی بودن، پژوهش محوری و دغدغه افکار، رفتار و هیجان­ها را داشتن است. تمام تلاش ما براین است که از چارچوب مداخلات علمی بیرون نرویم. درمانگران و مشاوران ما همه در این مکتب تعلیم دیده و فعالیت می­‌کنند.

321 درس کامل شده
200 پرونده کامل شده
1350 دانشجو
18 مدرس دوره

همکاران ما

همراهان مادی و معنوی ما

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Hover Box Element

Hover Box Element

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.